Drętwienie rąk a możliwość wykonania badań na poznanie przyczyny

Od jakiegoś czasu dretwieja mi ręce (dłonie) towarzyszy temu czasem bol i łupanie. Niekiedy problemem jest ukrojenie chleba. Badanie EMG wskazuje tylko na lekkie cieśni nadgarstka - nie powodujące, aż takich objawów. Co może być przyczyną tych dretwien? Jakie badania należałoby zrobić?

Badanie EMG wskazuje tylko na lekkie uszkodzenie, zespół cieśni nadgarstka (ZCN)
Opisane prace nasilają objawy bólowe , ucisk na nerw pośrodkowy w okolicy kanału nadgarstka , dlatego nazwa zespół cieśni nadgarstka (ZCN).
Sprzyja praca fizyczną rąk, otyłość, niedoczynność tarczycy i zmiany zwyrodnieniowe stawów.
Odciążenie rąk , Orteza; leki przeciwbólowe przeciwzapalne w żelu na nadgarstki
Regularna gimnastyka.
W ostateczności odbarczenie chirurgiczne
Pozdrawiam