Duszności a diagnozowanie alergii

Witam. Mam pytanie dotyczące alergii. Na chwilę obecną jestem z fazie diagnozowania alergii. Wszystkie badania krwi mam dobre, RTG klatki również,jedynie IgE całk. 170 (norma do 90) mam napady duszności zarówno w spoczynku jak i po wysiłku. Zauważyłem też,że mam pogorszenie w wilgotne dni, najbardziej na basenie, wszędzie czytam, że ludzie czują ulgę w wilgotne dni a ja mam na odwrót czy może to być spowodowane np uczuleniem na pleśnie(które lubią wilgoć) za 2 tyg robię testy

Aleksander Ropielewski

Jedną sprawą jest wilgoć atmosferyczna, któa zwykle powoduje ustąpienie lub mniejsze nasilenie objawów, a inną sprawą jest wilgoć jaka panuje na basenie, gdzie drogi oddechowe narażone są na kontakt z drażniącymi zwiazkami chloru, które powodują nadreaktywność oskrzeli i zwiększają reakcję zapalną, które mogą dawać objawy w postaci kaszlu i duszności.