Duszności i drżenie rąk a duże liczby osób

Witam chodzi o mojego kolegę ma 29 lat kiedyś tak bardzo się zdenerwował że aż go dusiło i w nogach w łydkach miał jakieś skurcze czy mrowienia coś takiego i teraz jak wchodzi do jakiegoś pomieszczenia gdzie jest dużo ludzi to jest tak zestresowany i podenerwowany że robi mu się duszno i ręce się mu pocą i telepią jak stoi w kolejce lub sklepie to nie morze ustać bo robi mu się słabo i się trzęsie. Co to może być i do jakiego lekarza ma się udać?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Leczenia Nerwic, PZP) lub prywatnie.