Duża ilość białych krwinek w wyniku 74-latka z czerwienicą prawdziwą

Wyniki mojego 74letniego dziadka z czerwienica prawdziwa: Hemoglobina 7.3 Hemotokryt 21.9 Krwinki czerwone 2.48 Krwinki biale 43.26tysiecy NCF - 88.3 MHC - 34.3 MMH - 29.4 RDW - SD - 59.9 RDW - CV - 20.3 Dziadek jedzie dzis na przetaczanie krwi, ale prosze mi odpowiedziec, jakie sa te wyniki? Bardzo zle/srednie. I co zrobic kiedy białych krwinek jest tak duzo? Mozna stosowac lek: Hydrokarbamid? Zalecil go hematolog w Krakowie. PROSZE O ODPOWIEDZ! Pozdrawiam.

Lekarz z pewnością chce pomóc Państwu. Proszę zaufać. Czerwienica prawdziwa to jedna z postaci zespołu mielodysplastycznego. Proszę poczytać o tym zespole.