Duża nerwowość pomimo stosowania leków na depresję

Jak to jest? Biore tabletki na depresję a nadal jestem kłębek nerwów. Podenerwowana mięśnie jak kamień, serce wali jak młot, zawroty głowy, napady duszności, paniki, bóle karku Jak mam sobie poradzić? Co zrobić by zaczac zyc?

Witam,
aby leki przeciwdepresyjne działały, należy odczekać pewien czas - nawet do 2-3 miesięcy od rozpoczęcia terapii.
Jeżeli leczenie nie przynosi efektów, należy je zmodyfikować.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może źle jest dobrane leczeniu lub zła dawka. Proszę koniecznie udać się do psychiatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Proszę pamiętać że modyfikacje leczenia może ustalić tylko lekarz po bezpośrednim zbadaniu pacjenta. Proszę samemu nie zmieniać leczenia.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę i podjąć leczenie.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.