Dwukrotne pominięcie tabletki Belara

Witam! Moja dziewczyna podczas przyjmowania drugiego opakowania leku Belara, zaczęła mieć objawy miesiączki (bóle brzucha w skali 4/10 i krwawienie ). Zapomniała kilka dni temu wziąć jednej tabletki a tydzień wcześniej także jednej zapomniała. Chciałbym dowiedzieć się czy to normalne i nawiązać możliwie szybki kontakt ze specjalistą. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Przyjmowanie tabletek niezgodnie z ulotką zmniejsza ich skuteczność. sugeruje dodatkowe metody antykoncpecji np mechaniczne, gdyż opuszczenie kilku tabletek zmniejsza skutecznosc tej metody antykoncepcji.