Dyskomfort po założeniu okularów

Witam Mam problem z okularami. Od wczoraj nosze okulary o mocy -4,25 i cyl. -2,75 na drugim oku -4 i -1,75 cyl. Patrząc w dół odczuwam duży dyskomfort linie nie są proste, chodzenie po schodach do łatwych też nie należy. Czy to normalne ? Wcześniej nosiłam soczewki -4 i -1,75 cyl i -3,5 i 1,75 cyl. Ponoć miałam przez długie lata źle badany wzrok i teraz moje lewe oko widzi w 50-60% w związku czym za kilka lat mogę stracić w nim wzrok. Jestem młodą osobą czy powinnam iść do innego lekarza? Kaśka

Witam.nie straci Pani wzroku.natomiast to duzy cylibder na OP i roznica sie tez zwiekszyla.jezeli Pani nie przyzwyczai sie po 14 dniach nalezy w OP zmniejszyc cyl.do poprzedniej wartosci.pozdrawiam