Głęboki niedosłuch i wynik USG OUM

Po badaniu ABR niedosłuch głęboki ucha prawego /powód badania n/w usg Wiek 6 miesięcy: USG OUN Układ komorowy nieposzerzony położony pośrodkowo symetryczny Rogi czołowe o prawidłowych zarysach Sploty naczyniaste komór bocznych nieposzerzone symetryczne. Struktury pośrodkowe mózgu nieprzemieszczone Tkanka mózgowa bez widocznych zmian ogniskowych o prawidłowej echogeniczności Zewnętrzne przestrzenie płynowe nieco poszerzono szer.do 8 mm /N do 5mm/ przednia część szczeliny podłużnej szer. do 9 mm

Konieczna pogłębiona diagnostyka neurologiczna .Badanie usg głowy bez istotnych nieprawidłowości.Trzeba przeanalizować sytuacje ( przebieg ciąży ,ew.stosowane leczenie, obecność ch.zapalnych w tym z grupy TORCH ,czynnik dziedziczny etc.i ew.związek lub jego brak z obecnością schorzenia neurologicznego.Niezbędna też opieka laryngologiczna dla dzieci z problemem zab.słuchu.

Pozdrawiam ciepło