Głębokie oddechy u 7-letniej dziewczynki

Witam, moja 7-letnia córcia ostatnio bardzo często wzdycha, łapie tak zwane głębokie oddechy. Na pytanie dlaczego tak robi mówi, że musi. Biega normalnie, nie zauważyłam żeby się męczyła bardziej, w momencie kiedy czymś się zajmie dolegliwość ta słabnie- tak jakby zapominała o tym. W nocy oddycha spokojnie. Czy powinnam wykonać jej jakieś badania ? z góry dziękuje za odpowiedź

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej nie są spowodowane żadnymi poważnymi schorzeniami warto jednak wykonać dziecku podstawowe badania np. morfologię krwi.