Globulki dopochwowe z neomycyną na bakterie w 13. tygodniu ciąży

witam, Jestem w 13 tygodniu ciąży. Od lekarza prowadzącego dostałam ręcznie robione globulki dopochwowe z neomycyną na bakterie, które wyszły w posiewie. Obawiam się ich stosowania, bo przeczytałam, że jest to substancja toksyczna i powoduje wadę słuchu płodu. Czy możliwe jest, że jeśli antybiotyk ten jest stosowany dopochwowo nie będzie przenikał do płodu i nie stanowił zagrożenia? Czy też ze względów bezpieczeństwa lepiej zamienić na inny antybiotyk?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Antybiotyk będzie stosowany miejscowo więc nie ma powodu do niepokoju. Przy możliwości zastosowania innego antybiotyku jest to wskazane.