Gronkowiec złocisty w 15. miesiącu ciąży

Witam, jestem w 15 miesiącu ciązy właśnie dowiedziałam się, że w wymazie z pochwy wykryto u mnie gronkowiec złocisty Staphylococcus aureus. Czy to bardzo poważna sprawa? wiem, że trzeba to jak najszybciej wyleczyć ale chciałabym wiedzieć, czy taka sytuacja stanowi poważne zagrożenie dla dziecka lub jakieś inne konsekwencje? Jestem bardzo zdenerwowana tą sytuacją.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę się nie niepokoić, trzeba tak jak Pani pisze szybko wdrożyć leczenie, nie sądzę by miało to negatywny wpływ na dziecko. Oczywiście każda infekcja może prowadzić do powikłań u płodu, ale ryzyko w Pani przypadku nie jest duże.