Gronkowiec złocisty a ciąża

W ciąży okazało się że mam Gronkowca Złocistego, jakie jest ryzyko zarażenia dziecka bakterią? Czy bede mogła karmić piersią? Czy coś grozi dziecku ?

Aleksander Ropielewski

To zależy gdzie wykryto gronkowca, jeżeli w drogach rodnych to istnieje ryzyko zakażenia dziecka. Podobnież jeżeli skolonizowane są piersi i ujścia gruczołów sutkowych. Prędzej czy później dziecko najpewniej zostanie skolonizowane Pani florą bakteryjną, jednak nie jest to zwykle groźne.