Guzek na nadnerczu i nadciśnienie

Wykryto u mnie przypadkiem guzek nieduży na lewym nadnerczu. Nadmieniam, że od lat mam problem z owłosieniem na twarzy, oraz nadciśnieniem oraz kołataniem serca. Robiłam wyniki, kortyzol miałam podwyższony, test hamowania wyszedł ok. Co to może być, bo lekarz już każe mi czekać i badać się kontrolnie co pół roku a ja dalej nie wiem co mi jest. Co mam robić dalej, zostawić to tak jak jest? Mam 45 lat, jestem kobietą.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Guzek w obrębie nadnercza może być przyczyną Pani dolegliwości i może powodować objawy tzw. zespołu Cushinga. Uważam, że powinna Pani być pod kontrolą endokrynologa, który zna Pani stan i poinformuje Panią o dalszym postępowaniu w Pani sytuacji.