Guzek w brodawce po ginekomastii - czy to może być zmiana rakowa?

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem zgrubienie w głębi prawego sutka. Okazało się, że jest to ginekomastia. Ok. miesiąc temu przekłułem sobie prawą brodawkę i teraz noszę kolczyk. Od jakiegoś czasu czuję swędzenie prawej brodawki, a dzisiaj zauważyłem mały, twardy guzek (ok. 3mm) w tej brodawce, lecz jest on oddalony od kolczyka. Czy to może być w wyniku ginekomastii, kolczykowania, a może to jest zmiana rakowa?

Michał

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisana zmiana może być związana z zaburzeniami hormonalnymi, ale może to być także węzeł chłonny, który uległ powiększeniu pod wpływem miejscowego stanu zapalnego spowodowanego kolczykiem w brodawce sutkowej.

Proponuję usunąć kolczyk z brodawki, wówczas, jeśli to było przyczyną, powinno dojść do zmniejszenia guzka.

Jeśli to nie nastąpi należy skonsultować problem z lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl