Guzek z tyłu głowy pod skórą

jakis czas temu wyczułam jakby guzek z tyłu głowu w dolnej częsci,mniej wiecej na wysokosci polowy ucha.Jest twardy,skóra sie po nim przesuwa,nie boli przy dotyku,nie widac go gołym okiem dopiero jak sie dotknie to go czuć (jest mały) zastanawiam sie co to może być? pokazałam to neurologowi,pomacala nic nie wyczula, ja czuje,mam kilkusekundowe bóle w tamtej okolicy, ale stwierdziła ze to napiecie miesni szyi (12h w pracy w tej samej pozycji),czesto mi w niej "strzela" czy to ma jakis zwiazek?

Strzelanie w okolicy karku i ten guzek to dwie różne sprawy. Guzek bez większego znaczenia - jeśli pobolewa lub przeszkadza można go usunąć banalnie prostym zabiegiem i po sprawie. Kręgosłup szyjny - do zbadania w NMR - badanie nieinwazyjne - najlepiej zrobić na początku żeby nie wykonywać dziesiątek innych podrzędnych badań.