Halucynacje u 83-latka

mam pytanie moj tata 83-latek od 5 dni ma jakies halucynacje widzi osoby ktorych nie ma a wczesniej byl calkiem umyslowo sprawny tylko fizycznie osoba lezaca co moglo wplynac na taki stan w ciagu 3-godzin spal prawie 12 godzin i jak sie wybudzil zaczely sie te problemy z pamiecia i jest coraz gorzej prosze o pomoc

Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem geriatrą lub psychiatrą. Podobne zaburzenia mogą być sygnałem choroby, potrzebna byłaby zatem diagnostyka.
Lekarze Ci świadczą często usługi domowe.