HCG- który to tydzień ciąży???

Witam serdecznie.
Zacznę od tego, że ostatni okres miałam 28.12.2009 r., 7.02.2010 zrobiłam test ciążowy który wyszedł pozytywnie. 3 dni po tym poszłam do Pani ginekolog, ale ona stwierdziła, że jest za wcześnie na jakiekolwiek badanie i żebym przyszła za dwa tygodnie! Przyznam, że się rozczarowałam troszkę, bo myślałam, że już uzyskam jakiś konkretniejszych informacji na temat mojego maluszka.

Tego samego dnia zniecierpliwiona zrobiłam test betaHCH- wynik wyszedł 4030 mlU/ml. Za dwa dni zrobiłam kolejny wynik był- 9246mlU/ml. W związku z tym mam pytanie, który to jest tydzień ciąży? I czy wzrost hcg nie jest zbyt mały, wyczytałam, że w ciągu 48 pierwszy wynik wzrasta dwukrotnie, a w moim przypadku jest chyba trochę przy mało.
Proszę o szybko odpowiedź. Bardzo się denerwuje, że może być coś nie tak!
Z góry serdecznie dziękuję

Witam!

Na podstawie ostatniej miesiączki można wyliczyć przybliżony termin porodu na 04.09.2010r. Prawidłowo dziecko powinno przyjść na świat między 38 a 42 tygodniem ciąży. Obecnie jest Pani w 7 tygodniu ciąży. Wyniki badania hCG są prawidłowe dla tego okresu. Tempo narastania stężenia hormonu również nie odbiega od normy. Nie ma więc powodu do zmartwień.

W tak wczesnej ciąży jeżeli nie występują niepokojące objawy (krwawienie z dróg rodnych, bóle w podbrzuszu) nie wykonuje się dodatkowych badań. Pierwsze USG przeprowadza się między 11 a 13 tygodniem ciąży. Można wówczas wiarygodnie ocenić stan płodu.