Hemoglobina na poziomie 7,4 mmol/l

Witam, Mój 71 letni Ojciec ma hemoglobinę na poziomie 7,4 mmol/l. Wyczytałam, że norma to 12-17 g/dl. Jak mają się do siebie te jednostki? Czy hemoglobina Taty jest niepokojąca?

Może Pani przyjąć w przybliżeniu, że 10 mmol/l to jest 100%, więc Tata ma 74%.
16 g/l to też 100% - w tych jednostkach to ok . 12,5 g/l. Nie jest to rewelacja dla mężczyzny, jeśli na nic nie choruje. Szkoda, że nie podała Pani CAŁEJ morfologii, wtedy można czasem wywnioskować, jaka może być przyczyna takiej wartości Hb.