Hemoroidy w 16. tygodniu ciąży

Witam :)jestem w 16 ciąży I mam problem z hemoroidem nie wiem co uzyc I co zrobic po pierwszej ciąży nie zginal a nawet moge powiedziec ze jest coraz wiekszy ?dodam ze jestem za granica I lekarze tutaj tylko sie podsmiechuja jak pytam :(odp ich brzmi po porodzie wszystko przejdzie .boje sie ze to nie tak .

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania hemoroidów. Zalecana jest dieta bogata w błonnik można stosować kremy zawierające lidokainę i środki ściągające. Bezpiecznym i łatwym sposobem leczenia hemoroidów jest podwiązanie gumką (bezpieczne i małoinwazyjne postępowanie również w ciąży)Zwykle po przebytej ciąży guzki krwawnicze zanikają.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski