Hipnoterapia a uzależnienia, stres i wypalenie zawodowe

Ktoś z moich bliskich ma podobne problemy z uzależnieniem, stresem i wypaleniem zawodowym czy hipnoterapia byłaby dobrym rozwiązaniem... Jaka jest skuteczność takiej terapii ? Czy są jakieś przeciwwskazania do tego typu terapii ? Proszę o polecenie mi dobrego specjalisty z okolic Łodzi. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Na pewno warto spróbować psychoterapii w nurcie, który pracuje hipnozą np ericksonowskim. Praca hipnozą i transem jest pracą przede wszystkim ze sobą, w dużym skupieniu uwagi do wewnątrz i "wyłączeniu" innej percepcji. Proszę jednak pamiętać, że jest zjawiskiem naturalnym (występującym u każdego człowieka spontanicznie w trakcie niektórych aktywności), a nie "rodzajem magii" czy "zaczarowania" kogoś. W Łodzi funkcjonuje Polski Instytut Ericksonowski, który oferuje psychoterapię z użyciem hipnozy.

Witam, psychoterapeuci skupieni wokół Polskiego Instytutu Ericsonowskiego stosują hipnoterapię w sposób profesjonalny i skuteczny. Proszę zapoznać się z ofertą Instytutu na ich stronie internetowej znajdzie tam tez Pani nazwiska specjalistów w tej formie psychoterapii.Zachęcam!