Hipochondria a drętwienie nóg

Witam, jestem hipohondrykiem. praktycznie caly czas mysle o swoim zdrowiu i o tym ze nie chce byc chory.z ostatnio czuje dziwne uczycie w nogach. Nie jest to typowe mrowienie ani dretwienie lecz takie jakby lzejsze, mniej dokuczliwe. Dostalem od lekarza magnez. Okulista stwierdzil wade -0,5 na prawe oko. Naczytalem sie o SM i strasznie sie boje i denerwuje. Dodatkowo pale papierosy. Jak chwile potrzymam reke albo noge w jednej pozycji to dretwieja.Czy to moze byc spowodowane moim hipohondryzmem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją hipochondrii. Dla pewności, warto jednak udać się do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz ewentualnie skieruje do specjalisty.

Dzień dobry,

Jeżeli chce być Pan zdrowy to proszę podjąć leczenie podstawowej choroby o jakiej Pan wspomina - u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.