Ile powinnam ważyć przy moim wzroście? Pomocy

Mam problem z brzuchem udami w ogóle z całym ciałem ważę 88 kg i 172 cm mam 22 lata i za sobą poród i nie wiem jak z tym sobie poradzić, jem 5 razy dziennie małe porcje i nic.
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wskaźnik BMI w Pani przypadku znajduje się na granicy nadwagi i otyłości I stopnia. BMI jest obiektywnym wskaźnikiem stosunku należnej masy ciała do wzrostu. Do Pani wzrostu odpowiednia masa ciała znajduje się w przedziale 50-73 kg i do takiej masy należy dążyć.

W odżywianiu należy uwzględnić redukcję ilości kalorii jak również eliminację węglowodanów prostych (słodycze, owoce) oraz redukcję węglowodanów złożonych (ziemniaki, pieczywo, ryż).
Dodatkowo należy wprowadzić regularny aerobowy wysiłek fizyczny np bieganie, jazda na rowerze, aerobik czy gry zespołowe, pozwoli to zmobilizować rezerwy tłuszczowe organizmu.