Mam 14 lat, ważę 62 kg - ile powinnam schudnąć?

Mam 166 cm wzrostu i waże 62 kg. Mam 14 lat i miesiączkę od ok. 3 lat. Ile powinnam schudnąć? Od jakiś 2 tygodni przestałam jeść ziemniaki, makaron, piję wodę, nie jem chleba, czasem wezmę do szkoły ciemną bułkę z ziarnami, słodyczy staram się nie jeść, jedynie w weekend. CO ROBIĆ ?
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Masa ciała jak i wzrost znajdują się w granicach normy, nie ma powodów do natychmiastowej redukcji masy ciała.

Sylwetka ciała jest cechą konstytucjonalną i mamy tylko ograniczony wpływ na jej wygląd. Stosowana dieta jest już wystarczająca zredukowana i nie należy redukować jej jeszcze bardziej. Należy dbać o to aby w okresie rozwojowym podaż substancji organicznych, witamin i mikroelementów był dobry ze względu na czas intensywnego rozwoju.

Proponuję zastanowić się nad regularną aerobową aktywnością fizyczną poza zajęciami wychowania fizycznego, pomoże to zmobilizować rezerwy tłuszczowe i wzmocnić większość partii mięśniowych. Można uwzględnić bieganie, jazdę na rowerze, aerobik czy gry zespołowe.

Witam. Twoja masa ciała znajduje się w normie. Jeśli jednak chciałabyś popracować nad swoimi nawykami żywieniowymi oraz wyglądem, polecam odpowiednio dopasowany plan żywieniowy + zwiększenie aktywności fizycznej. Po wskazówki żywieniowe zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska