Ile powinno pic wody miedzy posiłkami niemowlę karmione mm?

Dzien dobry. Ile powinno pic wody miedzy posilkami niemowle karmione mm? Corka ma 6 miesiecy i tydzien oraz wazy 9.4kg. Ma juz rozszerzona diete.

Witam
Gdy dziecko jest karmione tylko piersią nie ma potrzeby dziecku dawać wody do picia. Gdy zaczynamy rozszerzać dietę powinno się wprowadzać wodę. Na każde 10 kg macy ciała dziecko powinno przyjąć 1 litr płynów ( mleko + woda+ zupy+woda z warzyw i owoców). Jeśli ten litr jeszcze jest w samym mleku może Pani zacząć próbować podawać niewielkie ilości wody jako poznawanie smaku i przyzwyczajenie do wody.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu