Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Infekcja pochwy - jakie przyczyny?

Witam. Mam 18 lat. Mam infekcję pochwy. Byłam u ginekologa, ten niestety nie powiedział, skąd ona się wzięła. Nie chodziłam przez ten okres na basen. Czy jedyną drogą zakażenia mógł być stosunek płciowy pomimo tego, że partner nie ma żadnych dolegliwości swędzenia czy pieczenia oraz zaczerwienienia? Pozdrawiam
18 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie menopauzy

Menopauza, inaczej przekwitanie, to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Czy wiesz, jak ją rozpoznać? O diagnozowaniu menopauzy mówi lek. Łukasz Dubielecki.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Trochę za mało napisałaś informacji, żeby dokładnie odpowiedzieć na Twoje pytanie. W każdym razie przyjmuje się, że zakażeniom pochwy sprzyja częsta zmiana partnerów seksualnych i nieprawidłowo przestrzegana higiena osobista kobiety lub jej partnera. Oczywiście można zakazić się też przypadkowo np. tak jak napisałaś na basenie lub wycierając się ręcznikiem, z którego korzysta kilka osób. Ostatecznie możliwe też jest zakażenie typu oportunistycznego, czyli spowodowane osłabieniem odporności Twojego organizmu np. przez inną chorobę, niedożywienie, stres lub po terapii antybiotykami. Częstsze zakażenia występują u osób palących papierosy.
Twój partner może nie mieć żadnych dolegliwości, ponieważ z racji odmiennej budowy anatomicznej mężczyźni są bardziej odporni na zakażenia narządów płciowych.
Poza objawami, które wymieniłaś, o zakażeniu świadczyć może również występowanie upławów i nieprzyjemnego „rybiego” zapachu. Pamiętaj też, że przed zakażeniami i chorobami wenerycznymi bardzo dobrą ochronę stanowią prezerwatywy.
Pozdrawiam,

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy