Infekcje układu płciowego i wskazania do diagnozy w kierunku cukrzycy

Witam:-) od roku leczę się na infekcje układu płciowego( grzybiczo-bakteryjne)bezskutecznie, wyniki przed jak i po leczeniu są takie same, miałam wykonany poziom glukozy z krwi żylnej wynik - 90 , czy jest wskazana dalsza diagnostyka w kierunku cukrzycy czy raczej ja wyklucza pomimo braku efektów leczenia?

Dzień dobry,

W chwili obecnej nie ma potrzeby wykonywania badań w kierunku cukrzycy, ponieważ poziom glikemii na czczo jest prawidłowy. Warto natomiast wykonać wymazy w kierunku obecnych patogenów i określić ich wrażliwość na leki. Dodatkowo zaleciłbym jakiś preparat stymulujący odporność.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz