Interpretacja badania EEG 1,5-rocznego dziecka

Bardzo proszę o interpretację badania EEG . Synek ma 1,5 roku w czasie gorączki dostał drgawek lewostronnych . Wyniki eeg: badanie wykonano w stanie snu. Elementy morfologiczne snu słabo wyrażone. We wszystkich odprowadzeniach synchronicznie rejestrują się serie fal wolnych o częst. 4-6 Hz i amp. 180-250 qV i powyżej z. fala ostra - fala wolna o częst. 4-7 Hz i amp. 150-250 qV. fale ostre średnionapięciowe . Dgn. zapis nieprawidłowy, wykazuje zmiany uogólnione, napadowe. Tomografia prawidłowa.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście zapis EEG odbiega od normy. Niestety na podstawie samego EEG nie można zbyt wiele powiedzieć, gdyż stosuje się go tylko do potwierdzenia pewnych przypuszczeń. Nie zawsze nieprawidłowości w badaniu wskazują na chorobę. W tym przypadku mogą sugerować epilepsję, jednak wymaga to dodatkowych badań kontrolnych.