Interpretacja MR kręgosłupa a bóle w klatce piersiowej

Co oznacza stwierdzenie w rezonansie kręgosłupa piersiowego. Redukcja wysokości i cechy odwodnienia tarcz międzykręgowych w odcinku Th3 - Th7. Na poziomach Th 10/ Th11 oraz Th 11/ Th12 obraz nawarstwień zwyrodnieniowych w zakresie stawów międzykręgowych bez istotniej penetracji zmian dokanałowo.Wymiar strzałkowy ograniczeń kanału kręgowego w odcinku Th kręgosłupa wynosi około 15 mm.Czy te zmiany mogą odpowiadać za bóle w klatce piersiowej.Rtg płuc w porządku,serce poza zaburzeniami rytmu okej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na istnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym , które jak najbardziej mogą odpowiadać za dolegliwości bólowe. Warto zgłosić się do sowjego lekarza.