Interpretacja wyniku MR kręgosłupa 23-latki

Witam chciałam prosić o intrepretację wyniku MR Redukcja wysokosći I cechy odwodnienia tarczy międzykręgowej L5/S1- z obrazem dokonałowego wpuklania się jądra miażdzystego do około 4mm wysokość I sygnał trzonow kręgowych oraz tarcz międzykręgowych odcinka TH jest prawidłowa. w zakresie rdzenia kręgowego nie stwierdzono istotnych zmian wstecznych. Średni wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 13mm. Cechy poziomego ustawienia kośći krzyżowej . Bardzo proszę o pomoc. pozdrawiam Angela 23l

Szanowna Pani, przytoczony przez Panią wynik badania sugeruje zmiany o charakterze dyskopatii na wysokości kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Jak przypuszczam badanie to zostało zlecone przez prowadzącego Panią neurologa bądź ortopedę. Celem prawidłowego zinterpretowania tego wyniku powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną, ponieważ każde z badań jest jedynie badaniem dodatkowym, a decyzja dotycząca leczenia zapada na podstawie: wywiadu, badania fizykalnego oraz badań dodoatkowych. Błędem byłoby skupienie się jedynie na jednej z tych trzech składowych. Najprawdopodobniej powinna Pani rozpocząć rehabilitację - jednak zadecydować o tym powinien prowadzący Panią lekarza - "bogatszy" o przeprowadzony z Panią wywiad oraz badanie kliniczne. Pozdrawiam