Interpretacja wyników prolaktyny

Witam, odebrałam własnie wyniki prolaktyny, niepokoję się wynikami. Na czczo mam 141 mlU/l, po tabletce po godzinie to jest 6830 mlU/l apo 2 godzinach ten poziom to 3914 mlU/l. Proszę o pomoc w interpretacji, dziękuję z góry

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki interpretuje się w zestawieniu ze wskazaniami do wykonania oznaczeń i normami swoistymi dla laboratorium. Wynik PRL na czczo jest prawidłowy, natomiast wynik testu z metoklopramidem wskazuje na podwyższone stężenia prolaktyny. Powinna Pani skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zleci dalszą diagnostykę w odniesieniu do obrazu klinicznego i wskaże dalsze leczenie. Pozdrawiam.