Interpretacja wyników u dziecka

Witam serdecznie. Wyniki mojej 1,5-rocznej córeczki. E - 4870000. Hb -11,7. HGt - 33,8%. MCV - 69,4, MCH - 24,0, MCHC - 34,6, RDW-CV - 13,3%, L - 18900. Limf - 36,6%. Płytki - 534. OB - 25mm/h. CRP - 12,6mg/I. Mocz w normie. Dodam oczywiście, że krew była pobierana w szpitalu, ponieważ córeczka w nocy miała duszności, szczekający kaszel i wysoką gorączkę, co okazało się ostrym zapaleniem krtani. Pytanie tylko, czy takie wyniki, zwłaszcza podwyzszone leukocyty, ob, crp i płytki krwi, bo te mnie martwią, są spowodowane własnie tym zapaleniem krtani, czy to może byc jakaś inna, poważna choroba? Córeczka jest w trakcie leczenia już w domu, ma teraz mokry kaszel. W szpitalu nic mi nie mówili o tych wynikach, że coć jest nie tak, ale poczytałam w Internecie i jestem przerazona, że to może być coś powaznego. Bardzo proszę o opdowiedź i z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wiek dziecka nie został sprecyzowany - interpretacja dotyczy 1,5-rocznej dziewczynki.

Podwyższenie stężemia leukocytów, CRP i przyspieszenie OB w powiązaniu z opisanymi objawami ostrej infekcji nie budzą zdziwienia - stanowią prawidłową reakcję organizmu. Stężenie płytek krwi w odniesieniu do wieku jest prawidłowe, aczkolwiek może ulegać podwyższeniu podczas infekcji.

Nieco obniżona jest wartość MCV - średnia objętość krwinek czerwonych - wskazane oznaczenie stężeń żelaza i ferrytyny w surowicy, gdyż niedobór tego pierwiastka jest częstą przyczyną obniżenia MCV, co prowadzi w następstwie do powstania niedokrwistości mikrocytarnej.

Pozdrawiam