Interpretacja wyniku EEG u 13-latka

Mój 13 letni syn ma częste bóle głowy .Dzisiaj odebraliśmy wynik eeg pisze w nim wyraznie zwiększony odsetek fal wolnych theta w całym zapisie w stosunku do wieku.Proszę o wyjaśnienie mi co to oznacza i czym to grozi ,Dziękuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Fale theta występują w przypadku senności, hiperwentylacji- zbyt szybkiego i głębokiego oddychania lub w innych stanach patologicznych. Wynik należy przedstawić neurologowi, który dokładnie zbada dziecko i przeprowadzi dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam