BPD USG bardzo wysokie!!

Witam serdecznie. Proszę o interpretacje wyników USG: BPD (Hadlock) - 8.03 cm OFD (HC) - 9.87 cm HC (Hadlock) - 28.24 cm HC* (Hadlock) 28.19cm AC (Hadlock) 25.95 cm FL (hadlock) 5.97 cm. Proszę o interpretacje i jeszcze mam pytanie dlaczego wynik BPD USG jest taki wysoki? Z usg wychodzi na 2 tygodnie większe. Co to oznacza? Poczytałam trochę informacji w internecie, ale nic z tego nie rozumiem. Znalazłam informację, że BPD USG oznacza wymiar dwuciemieniowy główki, ale nie wiem co to oznacza. Czy wysoki wynik BPD USG oznacza, że moje dziecko ma za dużą głowę? Co to może oznaczać? czy wysokie BPD USG może być oznaką jakiejś choroby, schorzenia wrodzonego? Może da się już teraz podjąć jakieś działanie? A może ja po prostu panikuję i ten wynik nie jest przesadnie wysoki i nie mam powodu żeby się martwić? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione wymiary nie są złe. Warto zaznaczyć iż nie każde dziecko można podporządkować pod konkretny limit. Ważna jest okresowa ocena wzrostu.