Jak będzie przebiegać usunięcie tego zęba?

Witam, w połowie sierpnia miałam usuwaną chirurgicznie dolną ósemkę (nie była ona zatrzymana). Nie dostałam antybiotyków, ale miałam bardzo dużą opuchliznę przez około 2 tygodnie i później ona malała. Kilka dni po usunięciu zęba pojechałam do chirurga i powiedział, że jest bardzo dużo ropy i groziła mi wizyta na izbie stomatologicznej, jednak dostałam leki sterydowe i obeszło się bez. Za około 3 tygodnie mam mieć usuwaną kolejną ósemkę, tym razem górną i zatrzymaną. Czy jest możliwość, że usunięcie tego zęba obejdzie się bez większych komplikacji, a poprzedni zabieg był nieprawidłowo wykonany przez lekarza? Jak długo powinna utrzymywać się opuchlizna? Dodam, że słyszałam, że przy usunięciu górnych ósemek jest mniejsza opuchlizna i mniej boli, czy to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Usunięcie to jest zabieg chirurgiczny na który każdy organizm reaguje inaczej i niekiedy pojawiają się dolegliwości i obrzęk tkanek. Ze względu na budowę kości górne 8 najczęściej usuwa się łatwiej niż dolne i dzięki temu tak jak Pani napisała może być mniej odczynów pozabiegowych. Oczywiście wszystko zależy od ułożenia zęba w stosunku do zatoki szczękowej ale to wszystko będzie widoczne na tomografii wykonanej przed zabiegiem usunięcia.