Jak ćwiczyć, by osiągnąć płaski brzuch?

WitamWitam, mam 160 cm wzrostu obecnie waze 50 kg, lecz moja wymarzona waga to 47 kg. Prosze o rady jak mam to osiagnac, co jesc czego nie ile cwiczyc i ile spalac podczas cwiczen kalorii. Moja zmora jest brzuch, chcialabym miec calkowicie plaski. Dziekuje.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim powinna Pani zacząć od zmiany celu, ponieważ redukcja wagi nie jest wskazana. Według wzoru Broca idealną wagą dla Pani jest waga 51 kg. Według mnie należy skupić się na modelowaniu i ujędrnianiu ciała, a nie zrzucaniu wagi. Proszę zastanowić się czy te 3 kg zapewnią podniesienie pośladków, ładnie zarysowaną talie i płaski brzuch? Nie, ponieważ to zapewniają wyćwiczone mięśnie. Także osobiście proponuje wprowadzenie zbilansowanej diety o wartości minimum 1500 kcal i trening z ciężarkami, ukierunkowany na wzmocnienie i wyćwiczenie mięśni. Trzeba pamiętać, że waga nie jest najważniejszym wyznacznikiem. Można mało ważyć, a w organizmie mieć więcej tkanki tłuszczowej niż osoby z nadwagą. Trzeba pamiętać, że to tkanka mięśniowa zapewnia nie tylko podwyższenie metabolizmu, ale także sylwetkę FIT, a w zdrowym stylu życia to jest bardzo ważny punkt. Chcemy być szczupli i zdrowi, a nie chudzi.
Gdyby była Pani zainteresowana zapraszam do zapoznania się z materiałami na stronie www.kalorynka.pl, gdzie dostępne są programy dietetyczne i treningowe.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann