Opuchlizna na całym ciele a problemy z odchudzaniem

Witam. Mam problem z tusza. Mimo diet i ćwiczeń nie jestem w stanie zgubić kilogramów - efekt jest taki sam jakbym tego nie robiła . Mam to od niemowlaka. Wszystko przypomina coś w rodzaju opuchlizny na całym ciele. Badania na hormony podobno były w normie a były powtarzane w różnym wieku. Co to możne być? Czy da się to leczyć? Do kogo powinnam się zgłosić?

Witam serdecznie,

Przede wszystkim nie podała Pani żadnych danych, które pomogłyby mi w ocenie obecnej sytuacji. W ten sposób nie wiem czy jest to problem z wagą, której trzeba się pozbyć czy być może 2-3 kilogramy nadwagi, które Pani przeszkadzają.

Same diety i ćwiczenia, jeśli są nieodpowiednie dobrane w niczym nie pomogą, dlatego mogła Pani nie zauważyć efektu. W diecie oprócz kaloryczności ważna jest % zawartość poszczególnych składników, odstępy między posiłkami oraz ich regularność, rozłożenie składników pokarmowych w ciągu dnia na poszczególne posiłki. Tak samo ma się sprawa z ćwiczeniami - najlepszym sposobem jest na spalanie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie ciała jest łączenie aktywności fizycznej takiej jak: bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy zajęcia fitness z treningiem siłowym (np. ćwiczenia z ciężarkami, wzmacniające mięśnie). W ten sposób można wypracować sylwetkę fit, ale dieta i ćwiczenia powinny zostać indywidualnie dobrane do sylwetki i potrzeb organizmu w innym przypadku efekty będą niewielkie lub całkowicie niewidoczne.

Polecam zapoznać się z materiałami na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl

W razie dodatkowych pytań może Pani pisać na adres ola@kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
A. Erdmann