Jak często kłaść na brzuchu 3-miesięczne dziecko?

Witam. Moja córka skonczyla 16 maja trzy miesiace. Od dluzszego czasu bardzo nie lubi lezec na brzuchu. Podnosi glowe w zależności od nastroju jednak nawet zabawiana zaraz krzyczy. Jeszcze ponad miesiac temu nie bylo z tym problemow. Ogólnie jest silna od dluzszego czasu sama trzyma główkę dzis nawet zlapala sie stolu i sama usiadla na dłuższy czas. Czy mam wiec powody do niepokoju? Jak często i na jak dlugo mam klasc ją na brzuchu w tym wieku?

W 3 miesiącu często zaczynają się problemy ze wzmożonym napięciem mięśniowym, objawia się to niechęcią do leżenia na brzuchu,czasem dziecko wywraca się z brzucha na plecy.konieczna jest ocena rodzaju zaburzeń napięcia,symetrii i wykonywania ćwiczeń pomagających uzyskać prawidłowe napięcie i symetrię napięcia.