Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak często zdarza się wypadnięcie spirali?

Od 8 mies. mam założoną spiralę, ale cały czas mam obawy, czy jest to skuteczna metoda antykoncepcji, wcześniej mąż skarżył się na kłucie podczas stosunku, od kilku dni mówi, że nic nie czuje, nigdy nie wyczuwałam żadnych nitek, chcę wiedzieć jak często zdarzają się wypadnięcia spirali i czy w okresie płodności powinnam stosować inne środki antykocepcyjne dla 100% zabezpieczenia?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Wypadnięcie spirali z jamy macicy nie zdarza się często, jednak zawsze należy brać pod uwagę taką ewentualność. Spirala może także przemieścić się wewnątrz jamy macicy. Najlepiej jest, gdy kobieta regularnie kontroluje obecność spirali poprzez wyczuwanie położenia nitek wystających z ujścia szyjki macicy (np. podczas kąpieli). Jeśli ma Pani podejrzenia, że spirala mogła wypaść, proszę niezwłocznie udać się do ginekologa w celu kontroli jej położenia. Do tego czasu proszę stosować dodatkową antykoncepcję.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy