Jak dbać o zęby po ciąży?

Witam, 22 miesiace temu urodzilam córke i bedac w ciazy 9 tyg poszlam na wizyte kontolna do dentysty nie bylo zadnych zebow do leczenia a po porodzie w kwietniu poszlam i bylo ich az 10!! Ostatni raz bylam w listopadzie na kontroli i poszlam znowu teraz i okazalo sie ze sa znowu 4 do leczenia. Zeby myje i dbam i moje pytanie brzmi co mam robic ze by przestaly sie psuc? Czy pic wapono? Czy mam za malo ? Prosze o pomoc

Powodzenia Aleksandra Bąk

Picie wapna nie pomaga na zęby. Należy regularnie używać nici dentystycznej. Regularnie to znaczy codziennie. Ubytki bardzo często powstają na powierzchniach stycznych zębów. Tych powierzchni nie da się prawidłowo oczyścić szczoteczką (nawet elektryczną) ani płynami do płukania.

Najważniejsza jest właściwa higiena domowa której powinna nauczyć higienistka. Próchnica jest chorobą bakteryjną i jak jest na jednym zębie bardzo szybko może pojawić się na innych. Należy bezwzględnie wyleczyć wszystkie, nawet najmniejsze ubytki.