Jak długo mam stosować ten antybiotyk na gardło?

Dzien dobry, Lekarz stwierdzil u mnie bakteryjne zapalenie gardla i zapisal lek nobaxin w dawce 500mg co 24 h 2 opakowania po 3 tabletki. Wyczytalam w ulotce ze lek ten stosuje sie 1 raz na dobe, przez 3 dni. Niestety nie zapytalam lekarza jak dlugo mam stosowac ten antybiotyk i juz nie bede miec tej mozliwosci. Chcialam zapytac czy praktykuje sie podawanie tego antybiotyku dluzej niz przez okres 3 dni czy moze lekarz sie pomylil przepisujac mi dwa zamiast jednego opakowania. Z gory dziekuje za pomoc.

Dzień dobry,

W zapaleniu gardła lek najczęściej stosuje się przez 3 dni, jednakże schematy dawkowania różnią się w zależności od diagnozy. Sugeruję mimo wszystko kontakt z lekarzem, który zaordynował leczenie.