Jak długo może męczyć kaszel?

Kaszel suchy Dzień Dobry w od połowy lutego do 23.03.2018 chorowałam na ostre zapalenie oskrzeli dwa pierwsze antybiotyki tj zamur 250 i macromax nie były trafione i skończyło się na klacid 500 x 2 dziennie wziewy ventolin i nebbud po zakończonej kuracji jeszcze trochę kaszlałam ale teraz od 3 tygodni męczy mnie ciągle suchy kaszel spokój mam tylko kiedy śpię. Byłam u lekarza i od 10 dni przyjmuje clatre i miflonide raz dziennie jednak nie widzę żadnych efektów osłuchowo jestem czysta a morfologia i CRP wykonane 5 dni temu jest w normie. Od dwóch dni dodatkowo wykupiłam syrop levopront a wizytę u pulmunologa mam za 2 tygodnie. Jak długo może męczyć kaszel i jak sobie można jeszcze poradzić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki kaszel poinfekcyjny może trwać nawet jeszcze kolejny miesiąc. Być może syrop załagodzi trochę dolegliwości. Proszę zgłosić się w wyznaczonym terminie do lekarza pulmonologa.