Jak duże jest ryzyko ciąży u 19-letniej kobiety?

Witam, ostatnio bawiłam się ze swoim chłopakiem (byłam tydzień po okresie), leżąc na łyżeczke zaczęliśmy wykonywać ruchy jak podczas stosunku. Mieliśmy na sobie majtki oraz krótkie spodenki. Chłopak po wytrysku miał bardzo mokre i majtki i spodenki, ja z resztą tak samo i nie wiem czy to mój śluz czy sperma... Jaka jest szansa że jestem w ciąży??? Proszę o szybko pomoc jestem bardzo zestresowana
KOBIETA, 19 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

czas tygodnia i ponad jest na ogół momentem występowania owulacji, jeśli cykle są regularne. W pytaniu zamieściła Pani informację, że doszło do pettingu zakończonego ejakulacją. W takiej sytuacji, jeżeli nie dojdzie do przeniesienia nasienia do dróg rodnych, to ryzyko zajścia w ciążę jest na ogół dosyć niskie. Niemniej wszystko zależy od szczegółów. Dlatego też w takim wypadku zawsze dobrze jest przeanalizować moment po momencie, aby mieć wiedzę czy sperma dostała się do pochwy, czy też nie. Warto obserwować organizm i podejmować odpowiednie działania.

Zbliżająca się miesiączka często daje objawy w postaci PMS. Niestety te symptomy są nieraz zbieżne z tymi oznaczającymi wczesną ciążę. Dlatego, jeśli krwawienie występuje, to można być spokojnym o brak ciąży, jeśli nie, to konieczna jest weryfikacja testem ciążowym albo beta-HCG w laboratorium. Zachęcamy zatem do przyjrzenia się sytuacji i podjęcia odpowiednich działań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.