Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik badana morfologi u osoby, która przed badaniem wypiła alkohol?

Witam.Opowiem pokrótce mój problem gdyż chyba sie zagalopowałem jeżeli chodzi o alkohol,ciężko mi się nazwać alkoholikiem bo jestem ojcem i mężem lecz problem z piciem sie zagłębia. Druga zaś sprawa jest taka ze zwolniłem sie z pracy z powodu ludzi tam pracujący którzy chyba widzieli mój problem.Poszedłem szukać nowej pracy i długo nie musiałem szukać,dostałem skierowania na badania a powiem ze to praca w produkcji laminatu.Z medycyny pracy otrzymałem skierowanie do laboratorium na morfologie i na próby wątrobowe,po wykonaniu badań morfologia w normie,próby wątrobowe i tu problem Aspat-wynik 445.0 Alat-wynik 349.0 i od razu przyznaję się do tego że nie pamiętam kiedy bym choć jednego dnia nie napił się piwa.Dzień w dzień tydzień w tydzień i tak cały czas po pare piw. Dzień przed badaniem wypiłem z rana 3 piwa i na wieczór 4 jedna tabletka przeciwbólowa Dexak i czy to mogło mieć wpływ na tak duży skok wyniku???. Postanowiłem nie wypić ani jednego piwa przez tydzien i ponowić jeszcze raz te wyniki.Boję się o swoją wątrobe lecz nie mogę poradzić sobie z problemem picia.Dziękuję i czekam na radę specjalistów z poważaniem Dawid
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 8 miesięcy temu

Jak pracują Polacy?

400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Niestety ale Pana nieprawidłowe wyniki mogą być spowodowane uszkodzeniem wątroby. Jeżeli codziennie spożywa Pan 3-4 piwa, to jednodniowa abstynencja nie zmniejszy uszkodzenia wątroby i wyniku Aspat i Alat. Za bezpieczną pod względem chorób wątroby tygodniową dawkę alkoholu uznaje się dla mężczyzny 21 porcji po 8g (co odpowiada ok. 4l piwa). Pan taką dawkę spożywa w ciągu 1 dnia. Ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby powinien Pan udać się do lekarza specjalisty - gastroenterologa w celu diagnostyki i leczenia uszkodzenia wątroby.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy