Jak interpretować wynik badani TK klatki piersiowej i co oznaczają zmiany?

Witam serdecznie, Mój mąż robił tomografię klatki piersiowej bez i ze wzmocnieniem kontrastowym. Wszystko było by w porządku przynajmniej z płucami. tylko jeśli chodzi o wątrobę coś takiego ma napisane: W segmentach 1, 4 i 7 wątroby obecne hipodensyjne zmiany o wielkości 6-11mm - zmiany o niejednoznacznym charakterze. Co to może oznaczać? bardzo proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam

Wynik TK jednoznacznie nie określa czym są te zmiany w wątrobie, czy to zmiany łagodne czy złośliwe. W takim wypadku warto byłoby wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem uwzględniającym fazowość przepływu kontrastu przez wątrobę lub/i rezonans magnetyczny wątroby. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący, kierujący na badanie TK klatki piersiowej.