Jak interpretować wynik badania nasienia u 31-latka?

Witam proszę o interpretację wyniku BADANIE WYNIK JEDNOSTKI WARTOŚCI REFER. Godzina ejakulacji 11:37 Godzina dostarczenia 11:39 Godzina wykonania 11:50 Ilość nasienia 3.2 ml >=1.5 ml Barwa nasienia mlecznożółta Odczyn pH nasienia 8.0 >=7,2 Upłynnienie 20.0 min < 60 min Liczba plemników 33.0 mln/ml >=15 mln/mL Całkowita ilość plemników w ejakulacie 105.6 mln >=39 mln/ejakulat Plemniki o prawidłowej morfologii wg kryteriów WHO 22.0 % >=4% Ruchliwość plemników ogólna 35.0 % >=40% Ruch postępowy szybki i wolny (kat. A i B) 32.0 % >=32% Agregacja plemników dość liczne zlepy brak ================================================= - leukocyty 7-9-10 (wpw) - erytrocyty 0-1-0 (wpw) - nabłonki 1-0-0 (wpw

Lek. Tomasz Budlewski

Opis nieskończony , opis wskazuje na zbyt mała ruchliwość plemników proszę koniecznie zgłosić się do lekarza androloga