Jak leczy się limfadenopatię?

Witam mam wynik biopsji guzka i chciała bym go skonsultować z większym gronem. LIMFADENIPATIA SZYJNA po stronie prawiej (usunięte w całości zabieg w znieczuleniu ogólnym bez komplikacji) Opis makroskopowy: miękki, rozciety fragment tkankowy o śr 1.5cm wypełniony galaretowata treścią (torbiel?) ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE: wypracowanych odcinkach obecnie utkanie torbieli bocznej(skrzelopochodnej) szyi, wysłanej w całości nablonkiem wielowarstwowym płaskim, wypełnionej bezpostaciowym keratohyalinowym debris w otoczeniu skupienia odczynowego utkania chłodnego Z jakich przyczyn mogło się to wziąść?czy torbiel powinna być zdiagnozowana na pierwszym usg? Czy to coś poważnego? Co w związku z dalszym leczeniem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to niegroźna zmiana która powstaje w życiu płodowym - wada rozwojowa. Nawroty są rzadkie. Nie wymaga dalszego leczenia.
Pozdrawiam