Jak leczyć bóle ramion?

Witam serdecznie, mam 38 lat,mniej więcej od trzech lat bolą mnie barki,ramiona. Myślę,że może to być związane z moją pracą.Przez kilka lat raz w roku przez okres około jednego miesiąca nosiłem na szelkach ciężar około 40-60kg przez 8-10 godzin dziennie. Obecnie przez około 5 miesięcy w roku noszę kamizelkę,która waży 5kg. Po całym dniu pracy bolą mnie barki ramiona.Ciężko podnieść ręce do góry czy zdjąć ubranie przez głowę. Najsilniejszy ból występuje z przodu ramienia. Chciałem zapytać czy można poprzez ćwiczenia,masaże itp. zlikwidować lub złagodzić ból? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości mogą wynikać ze zbyt duże obciążenia w ciągu dnia jak również wynikać z innych patologii. Może pani skonsultować się wcześniej z lekarzem rehabilitacji, wykonać RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego oraz wykonać USG stawu barkowego.