Jak leczyć częste wybudzanie w nocy?

co może byc powodem bezsenności kiedy budze sie w nocy i nie jestem senny ? ciezko zasnac, nawet jak w ciagu dnia jestem psychicznie zmeczony przez mała ilosc snu to i tak zadko kiedy mnie usypia, zadko łapie sennosc, nawet po ciezkiej pracy , jest zmeczenie ale nie sennosc, problem z budzeniem mam juz od dawna i jest co raz gorzej

Witam Pana,

Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś trudne, stresujące sytuacje?

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak funkcjonuje Pan od strony psychologicznej?

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do problemów ze snem.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem i ewentualnie

do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem i pomoże Panu

uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/