Jak leczyć obecność mętów w gałce ocznej?

Witam mam 24 lata i posiadam mety w oczach oraz sporadycznie pojawiaja sis blyski w polu widzebia lub drobne iskrzenie. na badaniu u okulisty stwerdzono ze w obu oczach odkleja mi sie cialo szkliste i mam również drobne zwyrodnienia ktore wedlug lekarza nie potrzebuja laserowania. Zalecil tylko krople na mety oraz kontrolowanie co 3 miesiace stanu oczu. Trochę sie martwie poniewaz naczytalam sie ze grozi to zwyrodnieniem barwnikowym ... czy grozi mi ?to co jezli cialo szkliste sie juz odklei ? Strasznie boje sie slepoty nie mam żadnych innych problemow ze wzrokiem tylko te wyżej wspomniane. Pozdrawiam

Zdecydowanie powikłania tych objawów mogą być poważne, proszę pozostawać pod kontrola okulisty i stosować się do jego zaleceń. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.