Jak leczyć suchą i czerwoną skórę na brodzie?

Witam. Od dwóch trzech miesięcy mam czerwoną i suchą skórę na brodzie (poniżej kącika ust praktycznie na całej powierzchni brody, nie swędzi) oraz przy skrzydełku nosa. Smaruję to kremem nawilżającym, ale pomaga na chwilę, skóra po użyciu kremu chwilowo nie jest suchą, ale ciągle jest zaczerwieniona. Jestem w dziewiątym miesiącu ciąży i nie wiem czy to wina hormonów czy zapalenie skóry. Dodam, że jestem za granicą i nie mam możliwości iść do dermatologa. Co to jest i jak mogę temu zaradzć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bardzo możliwe że to z powodu zmian hormonalnych związanych z ciążą, powinno ustąpić po porodzie.
Pozdrawiam